Jak dbać o higienę intymną?

Jak dbać o higienę intymną?

O higienę intymną dbają wszystkie kobiety. Nie każda z Pań wie jak robić to dobrze, tudzież z jaką częstotliwością, przy użyciu jakich środków itd.. W dzisiejszej publikacji pragniemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące higieny intymnej u kobiet.

Jak dbać o higienę intymną u kobiet? – Najczęściej zadawane pytania.

Co niszczy mikroflorę bakteryjną w pochwie?

Do degradacji mikroflory przyczyniają się antybiotyki, dopochwowe środki antykoncepcyjne, używanie tamponów, gorące kąpiele oraz silne detergenty.

Jak dbać o higienę intymną podczas menstruacji?

Należy unikać foliowych, perfumowanych wkładek higienicznych. Korzystaj z nich tylko wtedy, gdy wydzieliny jest dużo, wymieniaj co 4-5 godzin. Nie korzystaj z zapachowych papierów toaletowych.

Jak depilować miejsca intymne?

Korzystaj ze środków delikatnych, bez silnych związków chemicznych. Możesz również zastosować depilację laserową, woskową, pastą cukrową. Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych.

Co zrobić gdy pojawi się infekcja miejsc intymnych?

Nie zwlekaj i jak najprędzej umów wizytę z ginekologiem. Rozwój infekcji w okolicach intymnych przebiega niezwykle szybko, dlatego też czas reakcji ma w tym przypadku fundamentalne znaczenie.

Jak często stosować zabiegi higieniczne?

Panuje błędne przekonanie, że „im częściej, tym lepiej”. Prawda jest jednak zupełnie inna – zbyt częste podmywanie się, branie prysznica czy korzystanie z żelów do higieny intymnej może doprowadzić do zniszczenia mikroflory bakteryjnej pochwy.

Jak dbać o higienę intymną przy stosunkach seksualnych?

Po stosunku seksualnym zaleca się oddać mocz i przemyć pochwę specjalnym żelem do higieny intymnej.

Z jakiego żelu do higieny intymnej korzystać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów pozwalających przeprowadzić skuteczny zabieg higieny intymnej. Przed wyborem konkretnego środka, zweryfikuj jego działanie analizując skład. Żel tego typu powinien wykazywać właściwości łagodzące (alantoina, wyciąg z lukrecji), natłuszczające (lanolina, oleje roślinne), przeciwgrzybicze (kwas mlekowy), regenerujące (wyciąg z przewrotnika).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *