Wysoka temperatura, a włosy

Wysoka temperatura, a włosy

Oczywistością jest fakt, iż włosy nie przyjaźnią się z wysoką temperaturą. Od dawna wiadomo, że urządzenia takie jak suszarki, prostownice czy lokówki nie mają zbyt dobrego wpływu na kondycję naszych włosów. Nie oznacza to jednak, że musimy z nich całkowicie rezygnować. Ważnym jest by korzystać z w/w urządzeń rozsądnie.

Na prostownicach i suszarkach wyższej jakości możemy precyzyjnie ustawić temperaturę, która będzie bezpieczna dla naszych włosów. Podczas suszenia temperatura powinna oscylować w granicach 50-60 stopnii Celsjusza. W przypadku korzystania z prostownicy – 170 stopnii, a w przypadku włosów kręconych – 200 stopnii.

Różnica temperatur w przypadku stosowania różnych urządzeń wynika z kilku czynników. Przede wszystkim chodzi o czas działania temperatury na włosy. Dodatkowym czynnikiem jest również fakt, że w przypadku suszenia na włosy oddziałuje również powietrze.

W jaki sposób włosy ulegają zniszczeniu?

Wysoka temperatura sprawia, że woda naturalnie znajdująca się we włosach zamienia się w parę wodną. Kreatyna zostaje zniszczona, a to z kolei wpływa na brak sprężystości i kruchość włosa. W rezultacie włosy są nadmiernie łamliwe.

„Tak” czy „nie” dla nowoczesnej technologii?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju sprzętu do suszenia i stylizacji włosów. Rozbieżność cenowa jest ogromna. Od kilkudziesięciu złotych do prawie tysiąca złotych. To mówi samo za siebie. Za ceną idzie: jakość, wytrzymałość, marka i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Jedno jest pewne – jeśli chcemy cieszyć się dobrą kondycją naszych włosów przy jednoczesnym wykorzystywaniu urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę do stylizacji naszych włosów, to powinniśmy nie oszczędzać przy ich zakupie.

Ponadto, należy pamiętać o tym by nie popadać w ciąg systematyczności. Wykorzystywanie tego typu urządzeń powinno być sporadyczne i ograniczać się do kilku razy w miesiącu. Dodatkowo, sugeruje się wykorzystywać środki termoochronne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *