Skuteczne wybielanie zębów

Skuteczne wybielanie zębów

Śnieżnobiały uśmiech ma ogromny wpływ na atrakcyjność, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Niestety, bardzo często zaniedbujemy swoje zęby do takiego stopnia, że powstają zażółcenia i szaro-brunatne plamy. Czy można coś z tym zrobić? Jak pozbyć się tego problemu?

Skuteczne wybielanie zębów

Poznaj pięć najczęściej wykorzystywanych metod wybielania zębów. Każde z tych rozwiązań jest różne pod względem skuteczności i ceny.

 1. Laserowe wybielanie zębów

  Zdecydowanie najskuteczniejsza forma wybielania zębów. Światło lasera uaktywnia nałożony żel z 30% nadtlenkiem wodoru, który doprowadza do trwałego (nawet 2-3 lata) efektu w postaci braku plam i zażółceń. Koszt tego rozwiązania to minimum kilka tysięcy złotych.

 2. Paski wybielające z aktywnym żelem

  Paski wybielajace to rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością. Do niedawna było to rozwiązanie nieco bardziej skuteczne. Jednakże obostrzeżnia prawne sprawiły, że część środków musiała zostać wycofana, gdyż składniki aktywne były zbyt silne.

 3. Pasty wybielające

  Specjalistyczne pasty wybielające można kupić w aptekach. Ich skład jest w pełni bezpieczny dla zdrowia zębów. Jest to z całą pewnością rozwiązanie warte uwagi, ale nie można spodziewać się takich efektów jak choćby podczas laserowego wybielania zębów.

 4. Soda oczyszczona

  To jeden z najczęściej wykorzystywanych domowych sposobów na białe zęby. Soda oczyszczona ma silne właściwości wybielające. Niestety podczas realizacji zabiegu z jej wykorzystaniem może dojść do uszkodzenia szkliwa. Sugerujemy zatem korzystać z tego rozwiązania sporadycznie.

 5. Cytryna

  Właściwości wybielające wykazuje również cytryna. Ten cytrusowy owoc można stosować jako płukankę po myciu do zębów (sok z cytryny i woda) oraz preparat do szczotkowania (sok z cytryny). Udowodniono, że nawet picie herbaty z cytryną wykazuje właściwości wybielające. Warto zatem włączyć ten owoc w dietę, niezależnie od tego którą z metod wybielania wybieramy.

Jak już wspomnieliśmy – koszt realizacji danego zabiegu idzie w parze z rezultatami, których można spodziewać się po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *