Pielęgnacja włosów zniszczonych

Pielęgnacja włosów zniszczonych

Włosy zniszczone mają to do siebie, że ich pielęgnacja jest nieco bardziej absorbująca. To zrozumiałe, wszakże „leczenie” zawsze jest bardziej wymagające od „profilaktyki”. Jak poradzić sobie z włosami zniszczonymi? Co zrobić, by je odbudować?

Dlaczego Twoje włosy są zniszczone?
Odbudowę włosów zniszczonych należy rozpocząć o zlokalizowania przyczyny takiej, a nie innej kondycji włosów. Wszak, niezwykle istotnym jest to, by od razu ją wyeliminować, co zapobiegnie dalszej degradacji włosa.

Czynników kształtujących zniszczenia włosów jest naprawdę wiele. Począwszy od niewłaściwej pielęgnacji, poprzez nieodpowiednie odżywianie, a skończywszy na stosowaniu stylizatorów cieplnych i chemicznych. W każdym z przypadków – to my sami doprowadzamy do takiego stanu. Wyjątkową sytuacją jest tylko ta, w której włosy zniszczone są na skutek choroby/zażywanych leków.

Eliminacja przyczyn
Pierwszym krokiem w walce o zdrowe włosy jest wyeliminowanie przyczyn. Musisz przede wszystkim zadbać o to, aby:

  • Twoja dieta była pełnowartościowa, zdrowa i zbilansowana
  • Pielęgnacja włosów zachodziła przy wykorzystaniu dedykowanych kosmetyków
  • Stylizacja była jak najbardziej naturalna

Regeneracja włosów zniszczonych
Procesy regeneracyjne to przede wszystkich: odżywianie włosów, maskowanie włosów, stosowanie płukanek oraz olejowanie. Niezwykle ważnym jest również to, aby stosować właściwą suplementację.

Warto mieć na uwadze, że procesy regeneracyjne nie następują natychmiastowo. Niekiedy konieczna jest nawet kilkunastotygodniowa terapia odbudowująca. Oczywiście, czas regeneracji w głównej mierze zależny jest od poziomu zniszczeń.

Pamiętaj, włosy zdegradowane poza wymagającymi zabiegami pielęgnacyjnymi, muszą być poddawane również naturalnym procesom regeneracyjnym. Co to oznacza? Zastosowanie znajdą tutaj domowe receptury – maseczki z jajek, miodu czy płukanki ziołowe (z szałwii, pokrzywy itp.).

A Ty droga czytelniczko – jak radzisz sobie ze zniszczeniami? W jakiej kondycji są Twoje włosy? Z jakich kosmetyków korzystasz? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym artykułem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *