Pielęgnacja włosów falowanych

Pielęgnacja włosów falowanych

Włosy – jeden z najważniejszych elementów kobiecej urody. Nie dziwne więc, że Panie przykładają szczególną uwagę do pielęgnacji i wyglądu swoich włosów. W dzisiejszej publikacji przygotowaliśmy rady dla posiadaczek tak modnych ostatnimi czasy fal.

Czy pielęgnacja włosów falowanych jest inna? Jak dbać, wyczesywać, myć i odżywiać włosy falowane? O tym i wielu innych kwestiach przeczytają Państwo w dalszej części dzisiejszej publikacji. Zapraszamy do szczegółowej lektury!

Jak pielęgnować włosy falowane?

Różnica pomiędzy pielęgnacją włosów falowanych, a włosów prostych jest całkiem spora. Wynika to z faktu, iż naturalnie skręcone włosy mają inną strukture, są zdecydowanie bardziej łamliwe i wrażliwe. Dlatego też wymagają szczególnej pielęgnacji.

Czesanie

Wyczesywanie włosów falowanych powinno odbywać się przy użyciu grzebienia z szerokim rozstawem zębów. Dzięki temu unikniemy poplątania i nienaturalnego obciążenia dla włosów wynikającego z ciągnięcia.

Mycie

Suche, wrażliwe włosy należy myć szamponami w których skład wchodzą tylko lekkie detergenty. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się szampony dla dzieci i niemowląt. Można również odświeżać włosy odżywką do włosów. Z silnych detergentów powinniśmy korzystać nie częściej niż raz w tygodniu.

Stylizacja

Lokówki, prostownice, suszarki – to nie jest sprzymierzeniec włosów falowanych. Ich naturalny skręt i elastyczność może negatywnie reagować na ciepło. Dlatego też zalecamy wykorzystywanie suszarek z chłodnym nawiewem i unikanie urządzeń bazujących na temperaturze.

Stylizację sugerujemy robić wykorzystując pianki i stylizatory w sprayu.

Odżywianie

Oleje, maski i odżywki – to wszystko powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce jeśli pragniesz kompleksowo zadbać o włosy falowane.

Należy jednak pamiętać, że do włosów falowanych polecane są tylko niektóre oleje (winogronowy, słonecznikowy, jojoba, amla itd). Ponadto, warto wybierać odżywki i maski dedykowane dla włosów kręconych i falowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *