Masa mięśniowa – jak zwiększyć?

Masa mięśniowa - jak zwiększyć?

Jednym z najczęściej stawianych celów noworocznych przez mężczyzn jest ten, który dotyczy zwiększenia objętości masy mięśniowej. Panowie chcą wyglądać mężniej i pragną by ich sylwetka była bardziej atletyczna.

Noworoczny cel osiąga niewielki odsetek osób. Wszak, budowa masy mięśniowej wbrew pozorom nie jest łatwa. Trening i wymagająca dieta to nie są przyjemne procesy, dlatego też „wygrywają” tylko Ci najbardziej zdeterminowani.

O co musisz zadbać jeśli chcesz zbudować masę mięśniową?
Przede wszystkim – o motywację. To ona jest kluczowym elementem Twojego celu. Troszczyć należy się o nią w równym stopniu co o dietę, trening i suplementację.

Motywacja
Twoja motywacja wielokrotnie będzie wystawiana na próbę. Pojawią się pokusy, którym ulec może każdy. Dlatego też, kluczowe jest to, abyś zawsze wiedział co jest Twoim celem i jaki masz plan pracy do wykonania. Sprecyzuj założenia i podejdź do procesu budowania masy w sposób zadaniowy.

Dieta
Odżywianie to niezwykle ważna część procesu. Nie wystarczy więcej jeść by nabrać masy. Twoja dieta musi być pełnowartościowa, ZDROWA i zbilansowana. Ważne jest również to, aby dostarczana była regularnie. Stałe pory posiłków (5-6) to klucz do sukcesu.

Trening
Najefektywniejszą formą treningową jest rzecz jasna trening siłowy. Warto wykorzystywać ćwiczenia na tzw. obciążeniu swobodnym. Unikniemy dzięki temu tzw. izolowania niektórych grup mięśniowych. Ćwiczyć należy 3-4 razy w tygodniu po około 50-60 minut.

Suplementacja
To opcjonalny element, ale jeśli zależy nam na szybkich przyrostach – bardzo ważny. Otóż, suplementy diet wpływają korzystnie na procesy anaboliczne, regeneracje mięśni oraz ich siłę. To wszystko przyczynia się do jeszcze szybszych wzrostów.

Do najefektywniejszych suplementów na masę zaliczamy: l-karnitynę, l-glutaminę, aminokwasy rozgałęzione oraz kreatynę w każdej postaci (jabłczan, monohydrat).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *