Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Tzw. pomarańczowa skórka to utrapienie co trzeciej Polki. Cellulit powstaje na skutek wielu różnych czynników, tym najczęściej występującym jest nadwaga. Zobacz jakie są inne przyczyny i jak walczyć z tą nieestetyczną dolegliwością.

Skórka pomarańczowa – jakie są przyczyny cellulitu?

Zdeformowana tkanka tłuszczowa to defekt, który może być wynikiem wielu różnych czynników. Poniżej prezentujemy te, które mają zdecydowanie największy wpływa na cellulit:

Nieodpowiednie odżywianie – doprowadza do nadwagi, która jest stanemw którym cellulit pojawia się niezwykle często. Zazwyczaj w pierwszej kolejności spotkamy go na udach i pośladkach, czyli miejscach w którym tłuszcz odkłada się bardzo ochoczo.

Brak aktywności fizycznej – podobnie jak w przypadku nieodpowiedniego odżywiania, brak ruchu doprowadza do powstania nadwagi.

Noszenie obcisłych ciuchów – ucisk na skórę może skutkować problemami z krążeniem, co skutkuje zdeformowaniem podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zaburzenia hormonalne – cellulit bardzo często pojawia się w okresach, gdy dochodzi do zaburzeń hormonalnych, przy dojrzewaniu, menopauzie czy ciąży.

Palenie papierosów – udowodniono, że nałogowe palaczki zdecydowanie częściej borykają się z tą przypadłością, aniżeli kobiety stroniące od tytoniu.

Jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit nie jest klasyfikowany jako choroba, a jedynie dolegliwość/defekt. Dlatego też, w jego kontekście nie mówi się o leczeniu, a jedynie usuwaniu problemu. Jak zatem usunąć cellulit?

Kobiety mają kilka rozwiązań do wyboru. Różnią się one ceną, sposobem aplikacji i oczywiście efektywnością.

Zdecydowanie najlepsze rezultaty dają zabiegi medycyny estetetycznej. Są one jednocześnie najdroższe. Koszt mezoterapii, mikrodermabrazji czy peelingu chemicznego oscyluje w granciach kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.

Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie maści i kremów dostępnych w aptekach lub przygotowywanie maseczek, peelingów i masażów według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *