Jak pozbyć się owłosienia z okolic bikini?

Jak pozbyć się owłosienia z okolic bikini?

Delikatne, gładkie i wolne od włosów ciało to domena atrakcyjności kobiet. Panie poddają depilacji niemalże każde miejsce na ciele, nawet te najbardziej intymne i wrażliwe. W dzisiejszej publikacji pragniemy pokrótce przedstawić trzy sposoby na depilację okolic bikini. Zapraszamy do lektury!

Depilacja laserowa

Usuwanie włosów możliwe jest przy wykorzystaniu lasera. To metoda innowacyjna, której skuteczność nie podlega żadnej dyskusji. Poprzez zabieg depilacji laserowej można usunąć do 100% włosów.

Niewątpliwie największą zaletą tego rozwiązania jest trwałość. Wiązka lasera doprowadza nie tylko do rozpadu włosa. Wpływa także na degradację komórek odpowiedzialnych za jego wzrost. W praktyce oznacza to tyle, że nie tylko usuwa się włosy, ale także blokuje się wzrost nowych. Efektywność (trwałość) depilacji laserowej może dzięki temu oscylować nawet w granicach kilku lat.

Depilacja woskowa

Wydawać by się mogło, że depilacja przy wykorzystaniu wosku nie jest dedykowana do tak wrażliwych miejsc jak okolice bikini. Nic bardziej mylnego. Doświadczony kosmetolog potrafi przeprowadzić zabieg w taki sposób, że ból towarzyszący będzie minimalny.

Depilacja woskowa polega na nałożeniu specjalną szpatułką rozgrzanego wosku (nie gorącego!), pozostawienie do wyschnięcia i oderwanie w kierunku odwrotnym do wzrostu włosa.

Depilacja poprzez golenie

Usuwanie włosów ostrzem noża to rozwiązanie, które ma coraz mniej zwolenników. Innowacyjne metody są zdecydowanie trwalsze przez co standardowe, klasyczne „golenie”, mówiąc kolokwialnie – odchodzi do lamusa. I nie ma się temu co dziwić, trwałość tego rozwiązania to zwykle kilka dni.

To rozwiązanie ma jednak kilka zalet, a największą z nich jest możliwość przeprowadzenia go za niewielkie pieniądze (kilka złotych) w każdych warunkach. Nie mniej jednak – odnawianie go co kilka dni, bywa naprawdę uciążliwe.

 

A Ty, droga czytelniczko – z której metody depilacji korzystasz? Jak często realizujesz zabieg usuwania włosów z okolic bikini? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *