Domowe sposoby na wybielanie zębów

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Uśmiech jest ważnym elementem urody zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Dlatego też, warto zadbać o to, by zęby nie tylko były zdrowe, ale także białe.

Medycyna oferuje kilka rozwiązań wybielania zębów. Lasery, lampy, paski i pasty wybielające to jednak metody wymagające pewnych nakładów finansowych. Nie każdy może sobie pozwolić na takie wydatki. Alternatywnym, znacznie tańszym rozwiązaniem są domowe receptury na białe zęby. Niegdyś korzystano tylko z takich rozwiązań. Poniżej przedstawiamy trzy, zdecydowanie najskuteczniejsze sposoby wybielania zębów w domu.

 1. Soda oczyszczonaSoda oczyszczona to produkt, który dostępny jest w każdym sklepie spożywczym. Jego cena nie przekracza kilku złotych. To silnie działający preparat, który ma wielu zwolenników.

  Soda oczyszczona pozwala wybielić zęby o nawet kilka odcieni, jednakże nadmierne stosowanie może mieć negatywny wpływ na stan zębów. Dlatego też, jej dłuższe stosowanie jest niewskazane.

  Aby przeprowadzić zabieg wybielania zębów sodą oczyszczoną wystarczy szczoteczka. Należy nasypać około 1 łyżeczkę i szczotkować około minuty.

 2. Sok z cytrynySok z cytryny to substancja, która jest szeroko wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. W stomatologii, podobnie jak soda oczyszczona znajduje zastosowanie tylko w domowych recepturach. Wszystko za sprawą tego, iż kwasy owocowe mogą negatywnie odbijać się na kondycji szkliwa.

  Przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów sokiem z cytryny wymaga tylko szczoteczki. Zęby należy myć około 1-2 minuty. Zabieg nie powinien być zbyt często powtarzany.

 3. TruskawkiMetoda ta nie jest stricte sposobem na białe zęby. To swojego rodzaju profilaktyka przed przebarwieniami i zabrudzeniami.

  Nasiona znajdujące się na truskawce pozwalają utrzymać czystość zębów, gdyż docierają do najtrudniej dostępnych miejsc. Udowodniono, że zwyczajne podjadanie truskawek ma wpływ na zapach z jamy ustnej oraz kondycję zębów.

Jak widać, domowe sposoby uważane są powszechnie za skuteczne. Nie mniej jednak, niosą za sobą pewnego rodzaju ryzyko. Czy zatem aby na pewno warto wybielać zęby domowymi sposobami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *