Depilacja woskowa czy laserowa?

Depilacja woskowa czy laserowa?

Aktualnie, depilacja to proces, któremu poddawane jest niemal całe ciało – przynajmniej w przypadku kobiet. Panie pozostawiają włosy tylko i wyłącznie na głowie. Wszędzie indziej, starają się eliminować mieszki włosowe, by móc cieszyć się gładką i delikatną skórą.

Metod pozbywania się włosów jest co najmniej kilka. Dzisiaj pragniemy skonfrontować dwie – depilację laserową oraz depilację woskową.

Efektywność
Zarówno depilacja laserowa, jak i depilacja woskowa jest bardzo skuteczna. W obu przypadkach możemy liczyć na pozbycie się 100% włosów. Z tą jednak różnicą, że w przypadku depilacji laserowej niezbędna jest seria kilku zabiegów, a w przypadku woskowego usuwania włosów taki sam efekt osiągniemy podczas jednej wizyty.

Wygoda
Zdecydowanie bardziej komfortowym zabiegiem jest depilacja laserowa. Nowoczesna aparatura pozwala na praktycznie bezbolesne usuwanie włosów. Niestety, nie można tego powiedzieć w przypadku depilacji woskowej, której bolesność jest odczuwalna szczególnie w przypadku depilacji okolic intymnych.

Bezpieczeństwo
Oba zabiegi są w pełni bezpieczne i nie niosą za sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Bezpośrednio po obu zabiegach może wystąpić podrażnienie i zaczerwienienie, aczkolwiek defekt ten ustępuje po około 24 godzinach.

Trwałość
Depilacja laserowa uchodzi za najtrwalszy zabieg depilacyjny. Efekty potrafią utrzymywać się nawet kilkadziesiąt miesięcy. Wszystko to za sprawą technologii, która uszkadza komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. W przypadku depilacji woskowej trwałość zwykle oscyluje w granicach 3-4 tygodni.

Cena
Koszty obydwu zabiegów są bardzo różne od siebie. Za depilację woskową zapłacimy maksymalnie 50-150złotych (w zależności od depilowanego miejsca). Zaś seria zabiegów depilacji laserowej może kosztować nas nawet ponad 1500 złotych.

Jak widać, oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. A Ty, droga czytelniczko – którą metodę wybierasz? Depilację woskową czy laserową?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *