Przedwczesny wytrysk: jak sobie z tym radzić?

Przedwczesny wytrysk: jak sobie z tym radzić?

Jednym z największych „męskich problemów” wcale nie jest długość członka. Za główny temat tabu określa się bowiem przedwczesny wytrysk. Ta przypadłość wprawia w kompleksy zarówno młodych, jak i dojrzałych meżczyzn. Zaraz po impotencji, jest najpopularniejszych schorzeniem o charakterze seksualnym.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić kilka sugestii, które mogą pomóc poprawić Ci Twoje zbliżenia seksualne, tudzież wydłużyć stosunek i uniknąć przedwczesnego wytrysku. Jednocześnie informujemy, że w przypadku schorzenia pierwotnego i objawiającego się poprzez przedwczesną ejakulację jeszcze przed zbliżeniem (wejściem do pochwy) należy bezwarunkowo skontaktować się z lekarzem urologiem. Poniższe rady nie mają charakteru medycznego.

Masturbacja przed stosunkiem

Brzmi paradoksalnie, ale ta metoda naprawdę jest skuteczna. Jeśli masturbacja poprzedzi stosunek, to nasza wrażliwość na dotyk partnerki będzie znacznie mniejsza, co też opóźni nadejście orgazmu. Oczywiście, należy realizować ją dyskretnie – wszak nasza partnerka o niczym nie może się dowiedzieć.

Relaks przed stosunkiem

Przez psychologów przedwczesny wytrysk rozpatrywany jest bardzo często jako schorzenie na tle psychologicznym. Oznacza to, że jego wyleczenie bardzo często możliwe jest przy zastosowaniu psychoterapii. Alternatywą dla niej jest relaks psychiczny organizmu i odprężenie.

Zmiana nawyków żywieniowych

To, w jaki sposób się odżywiamy ma bardzo duży wpływ na kondycję organizmu, w tym także sprawność seksualną. Zdrowe, zbilansowane posiłki gwarantują nie tylko lepsze samopoczucie, ale także mogą mieć wpływ na wydłużenie stosunku.

Aktywność fizyczna

Powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” znajduje zastosowanie także w leczeniu przedwczesnej ejakulacji. Wszak, uprawianie sportu lub realizacja aktywności fizycznej wpływa na naszą dyspozycję fizyczną i psychiczną.

Brak używek i alkoholu w diecie

Udowodniono, że używki i alkohol mają negatywny wpływ na sprawność seksualną. Jeśli odstawimy je na bok, możemy bardzo szybko zauważyć poprawę w naszej sypialnii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *