Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

Zielona herbata to środek, który jest bardzo często wykorzystywany przez osoby trudniące się „byciem fit”. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić. W końcu, zielona herbata wykazuje wiele właściwości pro-zdrowotnych.

Rola suplementacji w odżywianiu człowieka
Stosowanie suplementów diet to proces, który można określić mianem coraz bardziej powszechnego. Na półkach w sklepach, drogeriach i aptekach znaleźć można dziesiątki przeróżnych środków. Różnią się one skutecznością, tempem działania oraz… ceną.

Dzisiaj pokrótce pragniemy przedstawić właściwości jednego z najbardziej niedocenianych środków wspomagających pracę organizmu – zielonej herbaty. Kosztująca od kilku do kilkunastu złotych zielona herbata dostępna jest w każdym supermarkecie.

Zielona herbata – dlaczego warto ją stosować?
Zielona herbata nie jest suplementem diety, który szeroko reklamowany jest w TV. To produkt, który nie wymaga reklamy. Wszak, jej właściwości znane są od dawien dawna.

Zielona herbata stanowi preparat, który przede wszystkim oddziałuje na układ trawienny, a konkretniej: przyśpiesza metabolizm. Dlatego też, powszechnie wykorzystywana jest przez osoby trudniące się redukcją zbędnych kilogramów.

To jednak nie wszystko. Zielona herbata jest efektywnym środkiem wspomagającym pracę układu krążenia. Przez wielu lekarzy wskazywana jako świetna profilaktyka przeciwko chorobom takim jak nadciśnienie tętnicze, czy miażdżyca.

Ponadto, zieloną herbatę wykorzystuje się w celu przemywania oczu (usuwa zanieczyszczenia, działa łagodząco na zapalenie spojówek).

Zielona herbata – jak stosować?
Przyjmowanie zielonej herbaty to proces, który odbywać się powinien dwa-trzy razy na dobę. Choć zielonej herbaty nie da się przedawkować, to zbyt duża ilość naparu może skutkować m.in. nadmiernym oddawaniem moczu, zbyt dużym pobudzeniem organizmu.

Napar z zielonej herbaty parzymy kilka minut. Co ciekawe, susz ziołowy z pierwszego parzenia działa pobudzająco, a z drugiego i każdego kolejnego – uspokajająco.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *