10 kilogramowa nadwaga – jak się jej pozbyć?

10 kilogramowa nadwaga - jak się jej pozbyć?

10 kilogramów nadwagi to nie tylko poważny defekt estetyczny, ale także zagrożenie dla zdrowia. Co prawda, taka ilość tkanki tłuszczowej nie jest jeszcze traktowana jako otyłość (chyba, że w przypadku dzieci), ale może nieść za sobą naprawdę poważne konsekwencje zdrowotne.

Zbyt duża ilość tłuszczu w organizmie to efekt złego odżywiania i/lub siedzącego trybu życia. Ponadto, nadwaga uwarunkowana może być przez zażywane leki oraz stanowić objaw innej jednostki chorobowej.

Jak schudnąć 10 kilogramów?
Odchudzanie to proces, który bez cienia wątpliwości nie może być określony mianem łatwego. Wręcz przeciwnie – jest trudny, wymagający i czasochłonny. Rozpoczynając redukcję musimy przygotować się na naprawdę wielkie wyzwanie. W przeciwnym wypadku szybko możemy zwątpić w powodzenie tego procesu.

Chcąc schudnąć 10 kilogramów warto wykazać się cierpliwością. W skali miesiąca można chudnąć co prawda nawet do kilku kilogramów. Nie jest to jednak regułą – każdy organizm inaczej reaguje na odchudzanie.

Co robić, by chudnąć?
Odchudzanie składa się z trzech kluczowych procesów:

  1. Dieta
    Jadłospis zdrowy, pełnowartościowy i zbilansowany. Musi składać się z przynajmniej czterech posiłków, których konsumpcja powinna zachodzić o stałych porach. W diecie powinno znaleźć się wiele błonnika, węglowodanów złożonych oraz pełnowartościowego białka.
  2. Trening
    Równie istotnym elementem odchudzania jest trening. Realizacja planu treningowego jest bardzo istotna, gdyż w przeciwnym wypadku nie dojdzie do procesu spalania. Wszak, organizm spala tkankę tłuszczową dopiero wtedy, gdy generujemy zapotrzebowanie energetyczne większe aniżeli ilość dostarczanego materiału.
  3. Suplementacja
    Stosowanie suplementów diet do niedawna było opcjonalne. Dzisiaj – jest jak najbardziej wskazane. Suplementy diety pozwalają bowiem na doskonałe rezultaty. Ich efektywność sięga nawet 30-40%. Takie wyniki gwarantują środki z błonnikiem, kwasem hydroksycytrynowym oraz kwasem chlorogenowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *